Kooliraamatukogu kasutamise eeskiri

1. Üldsätted

1.1. Raamatukogu teenuseid võivad kasutada kõik õpilased, õpetajad, administratsioon, kooli personal ja õpilaste vanemad.

1.2. Raamatukogu teenuste kasutamine on tasuta.

1.3. Raamatukogu laenutab raamatuid koju ning annab ka kasutamiseks lugemissaalis.

2. Lugeja õigused

2.1. Lugeja võib laenutada raamatuid, ajakirju ning audio- ja videomaterjale kaheks nädalaks.

2.2. Lugeja võib teavikute tagastamistähtaega pikendada.

2.3. Lugeja võib kasutada kõiki teavikuid lugemissaalis.

3. Lugeja kohustused

3.1. Lugeja on kohustatud raamatukogu teavikuid hoolikalt hoidma.

3.2. Lugeja on kohustatud tagastama teavikuid määratud tähtajaks.

3.3. Lugeja ei tohi teavikut raamatukogust välja viia, kui teaviku laenutus ei ole registreeritud lugejakaardil.

3.4. Teaviku kaotamise või rikkumise korral on lugeja kohustatud neid hüvitama teise samaväärse sisu ja hinnaga teavikuga.

4. Õppekirjanduse kasutamise reeglid

4.1. Õpilane ja tema vanemad vastutavad õpilase poolt laenutatud õpikute, teatmeteoste, töövihikute, kaartide eest.

4.2. Õpilane on kohustatud tagastama laenutatud õpikuid raamatukogusse õppeaasta lõpus. Enne õpikute tagastamist kontrollitakse klassides nende seisukord.

4.3. Kõik kaebused seoses õpikute ja töövihikute halva seisukorraga tuleb esitada raamatukogusse 30 päeva jooksul alates nende kättesaamist õppeaasta alguses. Selle aja jooksul on raamatukogul õigus tagastada praaktrükke kirjastusse.

4.4. Õpiku kaotamise või rikkumise korral on õpilane kohustatud ostma uue samasuguse õpiku.

4.5. 1.-9. klasside õpilased saavad töövihikuid tasuta. Töövihiku kaotamise korral ostab õpilane uue töövihiku oma raha eest.

4.6. Vahetades kooli, on õpilane kohustatud tagastama raamatukogusse kõik laenutatud õpikud ja töövihikud.

5. Õpiku seisukorra hindamise kriteeriumid

5.1. Raamatutele on vaja paberit ümber panna või kaantele läbipaistvat kilet kleepida.

5.2. Raamatutes ei tohi kirjutada pastapliiatsiga ega teha mingeid märkmeid lehekülgede äärtel.

5.3. Raamatute lehekülgi parandades tohib kasutada vaid läbipaistvat teipi selleks, et tekst jääks nähtavaks.

5.4. Raamatutest ei tohi lõigata või rebida välja lehekülgi, fotosid või skeeme. Õpikut rikkunud õpilane on kohustatud ostma uue õpiku või maksma rikutud õpiku eest trahvi.

5.5. On keelatud lahendada mingeid ülesandeid otse õpikute lehekülgedel.

5.6. Keeleõpikutes on keelatud kirjutada sõnade, tekstide või ülesannete tõlkeid. Ka kustukummiga kustutatud tõlgete jäljed häirivad edaspidi järgmist õpiku kasutajat.

5.7. Kui üksikud leheküljed või õpiku kaas on läinud katki, siis seda tuleb korralikult parandada.