Programmeerimisvõistlused Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasiumis

17.04.2017 – 19.04.2017 toimusid Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasiumis 1.kooliastme programmeerimisvõistlused Bee-Bottide abil.

Kõik algkooli õpilased olid eelneva kuu jooksul tublisti harjutanud programmeerimist Bee-Bottide abil ning tublimad pääsesid võistlustele. Õpetajad valmistasid ise erinevaid mängualuseid matemaatika-, eesti keele, loodusõpetuse-, inimeseõpetuse- ja vene keele tundideks.

1.-3.klasside õpilaste 4-liikmelised võistkonnad panid oma programmeerimisoskused ja loogika proovile matemaatikas, eesti keeles ja vene keeles. Ülesanded olid paberruudustikel, mida lahendati BeeBottide abil.

Bee-Bottide abil programmeerimine oli huvitav nii õpetajatele kui ka õpilastele, koos oli tore mängida ja samal ajal ka tõsist tööd teha.

Nende robotitega saab arendada laste loogilist ja ruumilist mõtlemist, matemaatilisi ja eneseväljenduseoskusi, mõista põhjuse ja tagajärje seoseid, õppida uusi sõnu. Mesilastega tegelemine õpetab miniroboti juhtimist ja programmeerimist.

Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasiumi klassiõpetaja
Liina Ala.