Kevadine projekt „Mänguline teadus“

27. aprillil 2017 toimus Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasiumis MÕK–õppe kuu raames traditsiooniline kevadine projekt „Mänguline teadus“.

Õpilastel oli võimalus osaleda töötubades, kus neil oli võimalus uurida erinevaid teaduslikke nähtusi/seaduspärasusi praktiliste ja loominguliste tegevuste kaudu ning vaadelda neid erinevate tegevusvaldkondade (füüsika, bioloogia, keemia, matemaatika, kunst) kontekstis, mis aitab kaasa huvi tõstmisele teadusliku uurimise vastu õpilaste seas.

Iga osaleja võis osa võtta kahe töötoa tegevusest:

• Lihtsaimad atraktsioonid ja Rube Goldbergi masin
  • Sildade mudelite ehitamine makaronidest
  • Fotogramm – fotode tegemine ilma fotoaparaati kasutamata
  • Kunstiline matemaatika
  • Päikesepaneeli konstrueerimine
  • Milline on südame ehitus?

Üritusest võtsid osa 8.-11. klasside õpilased 9-st Tallinna koolist, kokku 68 õpilast.

Projektis osalesid Tallinna Tehnikagümnaasium, Tallinna Pelgulinna Gümnaasium, Tallinna Tõnismäe Reaalkool, Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasium, Tallinna 21. Kool, Tallinna Linnamäe Vene Lütseum, Lasnamäe Vene Gümnaasium, Tallinna 53.Keskkooli, Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasium.

Projektipäev oli sisukas ja huvitav. Loodus- ja kunstiainete õpetajate juhendamisel ( A.Makarova, J.Tsõgankova, M.Pähn, A.Raid, A. Dubjagina) püüdsid noored leida lahendusi erinevatele probleemidele. Kõik töötoad töötasid „avatud“ ruumis (kooli spordisaalis), „lahtiste uste“ põhimõttel, igal osavõtjal oli võimalus vaadata, mille kallal töötavad teised.

Üldjoontes võib väita, et toimunud projekti võib pidada osaks õppetegevuse protsessist, mille kavandamisel lähtuti muutunud õpikäsituse põhimõtetest.

Suur tänu Tallinna Haridusametile, kes toetas projekti läbiviimist. Ja täname kõiki osalejaid!

Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasiumi kunstiõpetaja
Aleksandra Dubjagina