Orienteerumismäng „Tallinna vanalinna avastamas“

15. mail, Tallinna linna päeval, toimus vanalinnas orienteerumismäng, mille korraldajaks oli Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasium. Tegemist oli orienteerumismängul põhineva ekskursiooniga, mille käigus õpiti tundma pika ajaloo ja põnevate lugudega kohti Tallinna vanalinnas küsimustele vastates. Orienteerumismängu kaudu õpiti seoseid looma, mõistma ja väärtustama ajaloolist keskkonda ning kultuurimälestiste säilitamise vajalikkust.

Orienteerumismängust võtsid osa 11. klasside kolmeliikmelised võistkonnad: Pelgulinna Gümnaasiumist, Tallinna 53. Keskkoolist, Haabersti Vene Gümnaasiumist, Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasiumist, Vanalinna Hariduskolleegiumist, Tallinna Tehnikagümnaasiumist, Tallinna Läänemere Gümnaasiumist, Tallinna Humanitaargümnaasiumist, Tallinna Pae Gümnaasiumist ja Tallinna Saksa Gümnaasiumist.

Orienteerumismäng sai alguse Vabaduse väljakult, kus õpilased said juhised nutiseadmetele mõeldud orienteerumismängu keskkonna Actionbound kasutamiseks. Kokku oli mängus 17 kontrollpunkti, mis oli vaja üles leida. Iga leitud kontrollpunkti juures avanesid valikvastustega küsimused, millele vastamise aeg oli piiratud. Orienteerumismängu lõplik järjestus selgus punktisumma alusel, mis koguti küsimustele vastates. Iga võistkond liikus mööda erinevaid trajektoore, kuid kontrollpunktid ja küsimused olid identsed. Orienteerumismäng kestis 2-2,5 tundi. Pärast mängu lõppu toimus osalejate tunnustamine Tallinna Õpetajate Majas.

Kokkuvõtet orienteerumismängust on võimalik vaadata veebiaadressil:

Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasium tänab orienteerumismängu sponsoreid, koostajaid, läbiviijaid ja osalejaid.

Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasiumi ajaloo-ja kunstiõpetaja
Anne-Ly Raid