Väitluses saavad asjad selgemaks

13. aprillil toimus Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasiumis väitlus kooli kodukorra teemadel. Ürituse eesmärk oli arendada väitlemis- ja argumenteerimisoskust, ärgitada diskussioone ning praktiseerida oma eesti keele oskust.

Väitlusel osalesid kooli gümnaasiumiõpilased ja õpetajad. Väideldi meeskondadena: 10., 11., 12. klassi meeskonnad ja õpetajate võistkond põhimõttel- parim saab edasi. Edasisaaja otsustasid vaatajad. Hääletamine toimus nutiseadme abil.

Väideldi kooli kodukorrast üles kerkinud probleemide üle: kas koolivormi kandmine on mõistlik, kas nutiseadmete kasutamine koolis on vajalik ja mida tähendab vabaliikumine koolipäeva vältel ja kas see on turvaline.

Väitluses jõudsid finaali 11. ja 12.klasside meeskonnad.

Väitlus oli põnev ja teema päevakohane, ärgitades mõtlema nii õpilasi kui õpetajaid. Väitluses osalenud gümnaasiumiõpilased demonstreerisid suurepärast eesti keele ja väitlemisoskust,eriti 11. ja 12. klassi õpilased, kes näitasid selles osas eeskuju ka kümnendikele.

Väitluse ajal viidi läbi ka arvamusuuringud:

Ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse õpetaja
Gerda Rohi