Konverents “Kvaliteetharidus sotsiaalses riskis olevatele lastele“

17.03 – 21.03.2014 Eestis toimub rahvusvaheline konverents “Kvaliteetharidus sotsiaalses riskis olevatele lastele“.

Konverentsi eesmärgiks on saada ülevaade, vahetada kogemusi ja tugevdada eri osapoolte koostööd riskilaste sh vanemliku hooleta jäänud laste hariduse edendamiseks, mis on probleemiks ka Eestis.
Konverentsi tulemusena luuakse rahvusvaheline võrgustik edasiseks kogemustevahetuseks ja koostööks ning arutletakse, millised on rahvusvahelised kogemused haridusvõimaluste andmisel sotsiaalses riskis elavate lastele (vanemliku hoole kaotus, vaesus jm. tegurid).

20. märtsil 2014 külastasid konverentsi osalejad Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasiumi.

Kooli direktor tutvustas külalisi kooli igapäevase töö ja eluga, õppeprogrammidega, kooli uuenduslikkuse ja omanäolisusega. Suur huvi külaliste poolt oli keelekümblusprogrammi vastu ning sellele, kuidas kool aitab kaasa sotsiaalses riskis olevate laste arengule ja haridusele.

Täiendav konverentsiinfo on