TALLINNA MUSTAMÄE HUMANITAARGÜMNAASIUMI ÕPILASED OSALESID ERASMUS+ PROJEKTIKOHTUMISEL KREEKAS

01.- 05.04.19. toimus LTTA (Learning, Teatching and Training Activities) 5. ja ühtlasi viimane etapp 2th Gymnasio Farsalon´s ja 5th Nipiagogio Farsala´s Kreekas koos partnerkoolidega Küproselt, Portugalist, Poolast ja Hollandist. Kohtumisest võtsid osa Anastassija Tingaeva 8.e ja Fjodor Pasitšnik 9.a klassist ning 2 õpetajat- Merle Pähn ja Jevgenija Kozlova.

Kohtumise eesmärgiks oli süvendada õpilaste teadmisi pagulastega seotud probleemide kohta Kreekas ja kogu maailmas, panna neid kriitiliselt mõtlema, analüüsima ja järeldusi tegema, muutma nende stereotüüpe, arendada õpilastevahelist koostööd koos keeleõppega.

Eesmärgi saavutamiseks mängis iga riik kodutööna läbi Forum Theatre stiilis näidendi pagulaste teemal „The colorful Immigration of the Butterfly”. Õpilased pidid kehastuma erinevateks tegelasteks ning näitlemise kaudu kogema nende emotsioone, lahendama probleeme, võtma vastu otsuseid. Etenduse lõppedes toimus tagasisidestamine.

Sama etendust mängiti ka kohtumisel, kuid nüüd juba partnerriikide õpilaste osalusel. Programmi raames külastati ka pagulaslaagrit, kus nad said seal elavatele inimestele esitada küsimusi.

Vastuvõttev riik oli kohtumise põhjalikult ette valmistanud. Töine osa oli põimitud huvitava kultuuriprogrammiga- kohtumine Farsala linnapeaga, Meteora ja Dioni ajalooliste vaatamisväärsustega tutvumine ning linnaekskursioon Farsala linnas.

Kohtumine oli töine ja huvitav.

Projekti rahastab Euroopa Liidu programm Erasmus+

Merle Pähn