KONNA ARENGUETAPID LegoWeDo- ga

Nutikuu raames toimus 08.04.19. meie kooli 7. klassides arvutiõpetuse ja bioloogia lõimitud tund teemal "Konna arenguetapid" Lego WeDo komplekte kasutades. Õpilased töötasid 3- liikmelistes rühmades ning neil oli kasutada tahvelarvutid, Lego Wedo komplektid, Powerpoint esitlus ning tööleht.

Rühmatöö koosnes uurimisfaasist ja loomingulisest faasist. Uurimisfaasis vaadati konna arengut tutvustavat videot ning vastati töölehel olevatele küsimustele konna arengu käigus toimuvate muutuste kohta nii ehituses kui ka toitumises. Loomingulises faasis ehitati Lego WeDo komplekti kasutades kullest ja räägiti sellest, kellega ta sarnaneb. Edasi lisati kullesele tagajalad ning programmeeriti ta liikuma ning arutleti, mille poolest erineb jalgadega kulles eelmisest.

Viimases etapis konstrueeriti kullesest konn, programmeeriti ta liikuma ja häälitsema, arutleti, miks peab kulles arenema täiskasvanud konnaks. Rühmatöö lõppes järelduste tegemisega ja tagasisidestamisega. Õpilased olid kullese ehitamisest ja programmeerimisest vaimustuses ning tund neile väga meeldis.

Vt. ka facebook'is https://www.facebook.com/groups/nutikuu/permalink/1241559666004720/