Kümme kümnendit Eesti ajaloos

Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasiumi 11. klassi õpilased osalesid Eesti Vabariigi 100. juubeli aastale pühendatud programmi 100 aastat Eesti Vabariiki Vabamu projektis "Kümme kümnendit Eesti ajaloos", mille käigus pandi kokku näitus, mida eksponeeriti Okupatsioonide ja vabaduse muuseumis.

Eesmärk oli kokku tuua vene ja eesti emakeelega noored ning kaasata ühisesse tegevusse, mis aitaks väärtustada meie kultuuri ja ajalugu. Lisaks Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasiumile osalesid projektis: Tallinna Juudi Kool, Tallinna Saksa Gümnaasium, Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium, Tallinna Humanitaargümnaasium, Tallinna Kuristiku Gümnaasium, Keila Kool, Tallinna Pelgulinna Gümnaasium ja Lasnamäe Gümnaasium.

Tegevused toimusid muuseumis nelja päeva vältel, millest iga kool sai osa võtta ühel päeval. Lisaks näitusematerjali kogumisele ja korrastamisele räägiti õpilastele eelnevalt ajaloo uurimisest, infootsingu võimalustest, autoriõigustest ja näituse kureerimisest. Seejärel jätkus töö segarühmades.

29. novembril 2018 toimus Okupatsioonide ja vabaduse muuseumis näituse avamine

11. veebruariks jõudis näitus ka meie kooli. 11. klassi õpilased viisid 5.-12. klassidele läbi Eesti Vabariigi sünnipäevanädalal ajalootunnid, mis hõlmasid õpilastele erinevaid tegevusi kunagi aset leidnud sündmustega tutvumiseks lähemalt.

Lisaks said õpilased näitusel vaadata vanu fotosid, mis pärinesid aastatest 1920-1940, sirvida õpikuid ja Tallinna linna tutvustavaid raamatuid ENSV ajast, vaadata meenutusi kunagisest kooliajast Tiia Toometi raamatust „Vana aja koolilood“. Lugeda õpetajate eredamaid meenutusi kunagistest aegadest, vaadata ENSV ja Eesti taasiseseisvumisperioodil käibel olnud rahasid ja nõukogudeaegseid postkaarte.

Täname Vabamut võimaluse eest osaleda projektis,