TALLINNA MUSTAMÄE HUMANITAARGÜMNAASIUMI ÕPILASED OSALESID ERASMUS+ PROJEKTIKOHTUMISEL POOLAS

15.- 19.10.18. osalesid 1 õpilane ja saatjatena 2 õpetajat ERASMUS+ projekt „Lifeboats full of hopes” raames kolmandal lühiajalisel õpilasvahetusel Muchowkas Poolas koos partnerkoolidega Portugalist, Küproselt, Hollandist ja Kreekast. Meie kooli esindas 10. kl. õpilane Aleksandra Timakova ja õpetajad Anne- Ly Raid ning Merle Pähn.

Kohtumise eesmärgiks oli süvendada õpilaste teadmisi pagulastega seotud probleemide kohta, panna neid kriitiliselt mõtlema, analüüsima ja järeldusi tegema, muutma nende stereotüüpe, arendada õpilastevahelist koostööd koos keeleõppega.

Eesmärgi saavutamiseks valmistas iga riik kodutööna ette raamatule „Tough Nut” jutustuse lõpu, 6- pildilise koomiksi ja raamatuillustratsiooni jutustuse põhjal. Kohtumisel luges iga riigi õpilane jutustuse lõpu ette ning jutustustest valiti välja parim. Võitjaks osutus Küprose lugu. Lisaks lugude lugemisele toimus raamatu põhjal stseenide esitlus FROSEN IMAGE põhimõttel. Õpilased jagati loosi tahtel rühmadesse ning nad pidid etendama illustratsiooni jutustusest. „Piltidest” valiti välja jälle parim. Mäng lõppes tagasisidestamisega.

Lisaks toimunud mängudele, kohtusid õpilased Poolasse tulnud pagulasi abistava heategevusorganisatsiooni „Zwrotnica” esindajaga, kes tutvustas pagulaste olukorda Poolas. Esitluse lõppedes said õpilased esitada küsimusi.

Paralleelselt õpilaste rollimängudega, toimus õpetajatel töine arutelu projektitegevusega seotud teemadel- projektijuhid Kreekast tegid kokkuvõtte 1. projektiaastast, jaotati ülesanded järgmiseks kohtumiseks Küprosel (pagulasteemalise animafilmi tegemine, muinasjutu kirjutamine, selle illustreerimine pagulaslaste poolt kirjutatud jutustuste põhjal), lepiti kokku kuupäevad kohtumiseks Kreekas.

Vastuvõttev riik oli kohtumise põhjalikult ette valmistanud. Töine osa oli põimitud huvitava kultuuriprogrammiga- keraamika töötuba, Poola ajalugu tutvustav reis Krakowisse, Bochnia soolakaevanduse külastus, kohtumine Novy Wišniczi linnapeaga.

Projektikohtumise naelaks kujunes sõbralik võrkpallimatš vastuvõtva kooli ja külaliste vahel, mille võitis sport ning välja jagati ainult kuldmedalid.

Kohtumine oli töine ja huvitav.

Projekti rahastab Euroopa Liidu programm Erasmus+

Artikli autor: Merle Pähn