Tähtsad teated!

Lugupeetud lastevanemad!

Alates 12.oktoobrist on võimalik koolis rentida väike koolikapp. Kappid annab rendile BlondRent OÜ, teenus on tasuline – 2018/2019 õa on 39 eurot aasta eest. Tellimuse tuleb vormistada ja ära maksta www.koolikapp.ee kodulehel. Kappi võti saate kätte 5 tööpaeva pärast arve maksmist kabinetis 120.

Alates 10. septembrist toimub ringidesse registreerimine SIIN.

Lugupeetud 2.-4.klassi lastevanemad!

Kutsume õpilast talispordiringi "Pole halba ilma." Osavõtt tasuta.
Ringi juhendaja: Jüri Lüter

TMHG Talispordiringi „Pole halba ilma“ (PHI ) õppekava
Talispordiringi tegevused on planeeritud järgmiselt:
1. Iganädalased treeningud õues peale koolitunde ja koolilõunat kestvusega 2 tundi, eeldatavalt kolmapäeviti kl. 14.30, alates 7.novembrist kuni aprilli lõpuni;
2. Lisaks kaks pikemat matka kahel laupäeval (novembri lõpus ja jaanuari lõpus) kestvusega 4 tundi, mis sisaldavad väljasõitu loodusparkidesse koos piknikuga;
3. Planeeritud kaks spordilaagrit:

• kolmepäevane laager veebruari lõpus Kurgjärve spordikeskusesse, kus toimuvad murdmaasuusatamise treeningud ja meistriklassid Haanja suusaradadel, suusahoolduse töötoad, matkad;
  • kahepäevane laager aprilli lõpus Valgehobusemäele, kus toimuvad tegevused Kõrvemaa suusaradadel lähtuvalt lumeoludest.

Treeningute õppesisu: üldine füüsiline ettevalmistus, aktiivsed sportlikud tegevused vabas õhus/õues, maastikumängud (orienteerumine, discgolf), tutvumine erinevate talispordialadega - murdmaasuusatamine, laskesuusatamine (laserpüssist laskmine, suuskade valik ja hooldus, suusatamine, mäest laskumine), suusamatkad, uisutamine, jäähoki mängimine, lumepargi külastamine ja lumelauaõpe. Treeningud toimuvad vastavalt teemale erinevates talvespordialasid võimaldavates paikades, neist peamised on Nõmme suusakeskus, Śkoda jäähall, Nõmme Lumepark.
Õppesisuks on ka ilmastikuolude hindamine, vastavalt ilmastikuoludele sobiva riietuse valimine, õues liikumise harjumuse kujundamine, loodusnähtuste märkamine, kodukoha looduse tundma õppimine.
Osa õppest on pühendatud talispordialadega seotud varustusega tutvumine, selle tundmaõppimine, suusavarustuse hooldamise põhimõtetega tutvumine ja ka hooldamise praktika.